Małopolska włącza
do sportu osoby
o mniejszych szansach

szkolenia, warsztaty, wspólna praca i dyskusja

21 maja 2024

16:30 – 17:00
Podłączenie uczestników do strumieniowej transmisji internetowej / Powitanie osób uczestniczących stacjonarnie w sali konferencyjnej Folwarku Stara Winiarnia ul. Ogrodowa 2, 34-730 Mszana Dolna

Powitanie
Jerzy Suchodola – kierownik projektu, dyrektor SZKOŁY GÓRSKIEJ – Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego

17:15 – 17:45
Prezentacja filmowa i dyskusja
Propozycja 1: Życie jest jak jazda na rowerze, aby zachować równowagę, musisz się poruszać

Ewa Kozak – instruktorka rekreacji ruchowej w specjalnościach fitness-nowoczesne formy gimnastyki i samoobrona, instruktorka systemu walki (w Podkarpackiej Szkole Krav Maga gdzie prowadziła kursy z samoobrony dla kobiet i dziewcząt), aktywna uczestniczka cyklicznych, specjalistycznych stażów bojowego systemu walki Combat 56.
Na co dzień: oligofrenopedagog, nauczycielka fizyki i matematyki.

17:45 – 18:15
Propozycja 2: Równowaga a kontakt z innymi osobami – warto ćwiczyć w grupie

Mateusz Sławecki – absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, nauczyciel wf, instruktor rekreacji ruchowej w specjalnościach: narciarstwo zjazdowe, pływanie, survival, instruktor dyscypliny sportu rugby i trener rugby, ratownik wodny. Inicjator sekcji rugby, powołanej przy UKS Gorce 04.03.2004 roku. Trener Klubu Sportowego Błyskawica w rugby i narciarstwie alpejskim.

18:15 – 18:45
Prezentacja filmowa i dyskusja
Propozycja 3: Nasze dzieci – rozwijajmy równowagę najmłodszych, zarówno mniej sprawnych, jak i utalentowanych

Zbigniew Stachura – absolwent krakowskiej AWF, nauczyciel wf od 41 lat, instruktor rekreacji ruchowej w specjalnościach narciarstwo zjazdowe
i tenis. Radny Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej.

18:45 – 19:00
Krótka przerwa

19:00 – 19:30
Propozycja 4: W górach równowaga to podstawa

Małgorzata Jaguszewska (po górach częściej biega niż chodzi) – absolwentka katowickiej AWF na kierunku wychowanie fizyczne i edukacja obronna. Instruktorka fitness i nordic walking. Od 10 lat ratownik górski. Trenerka sportów turystycznych Quechua Forclaz w Decathlon Polska. Prywatnie mama dwójki dzieci.

19:30 – 20:00
Propozycja 5: Jak się nie da w plenerze, ćwiczmy w domu

Jerzy Suchodoła – absolwent krakowskiej AWF, instruktor sportu i rekreacji ruchowej w dyscyplinach: strzelectwo sportowe i strzelectwo bojowe, narciarstwo zjazdowe, wspinaczka skałkowa, survival, samoobrona. Założyciel i dyrektor Szkoły Górskiej.

Teresa Przybylska – instruktorka rekreacji ruchowej w narciarstwie zjazdowym i survivalu, instruktorka Polskiej Federacji Nordic Walking. Nauczycielka języka polskiego, menadżerka, specjalistka public relations.

Zakończenie konferencji