SZKOŁA GÓRSKA zgromadziła najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie wspinaczki skałkowej. To szkoleniowcy doświadczeni w wyprawach wysokogórskich – alpejskich i himalajskich. Kto nie chciałby być uczony przez tych, którzy wspinali się na ośmiotysięczniki? W SZKOLE GÓRSKIEJ będziesz uczył się od najlepszych, oni wiedzą nie tylko to, co wymagane jest przy egzaminach kończących kurs, oni wiedzą, jak zdać egzamin przed życiem. Lista specjalistów realizujących  konkretne szkolenia jest udostępniana zainteresowanym osobom na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć.

  1. mgr Władysław Wisz, instruktor PZA, przewodnik /IVBV/ wysokogórski i narciarski klasy międzynarodowej, członek zarządu i wieloletni wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Kraków.
  2. Andrzej Ryś, licencjat w zakresie wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną,  instruktor rekreacji ruchowej w zakresie następujących specjalności: narciarstwo zjazdowe, wspinaczka skałkowa, instruktor szkolenia górskiego i desantowego.
  3. Paweł Pallus, instruktor i trener alpinizmu. Współzałożyciel w 1964 roku legendarnego, Harcerskiego Klubu Taternickiego im. gen. Mariusza Zaruskiego w Katowicach, z którego wywodził się najwybitniejszy polski himalaista – Jerzy Kukuczka. Członek zarządu Klubu Wysokogóskiego w Katowicach. Zrazu grotołaz i taternik, penetrujący większość jaskiń jurajskich i wszystkie tatrzańskie, później alpinista i speleolog, organizator wielu wypraw w najwyższe góry świata. Wspinał się w masywie Bucegi w Rumunii, zgłębiał jaskinie Triglavskiej Brezny w Alpach Julijskich, zdobywał dziewicze szczyty w górach Iranu. W kolejnych latach, uczestnicząc w Śląskiej Wyprawie w góry Afryki, wszedł na najwyższe szczyty tego kontynentu m.in. Kilimandżaro, Mount Kenya i Ruwenzori. Poprowadził nową drogę na Tiricz Mirze w Hindukuszu i dotarł do sanktuarium himalajskiej Annapurny. Odcisnął także swój ślad w górach Atlas i w paśmie Karakorum. W Ameryce, zwłaszcza Południowej wchodził na wierzchołki Kolumbii, próbował swych sił w ekstremalnych warunkach Patagonii, zdobywał najgłębsze jaskinie Meksyku. Jest znaną postacią i autorytetem w świecie alpinistycznym.
  4. Julian Kubowicz, instruktor narciarstwa, ratownik Podhalańskiej Grupy GOPR, znawca gór, uczestnik wypraw himalajskich, zdobywca ośmiotysięczników, uhonorowany MEDALEM 100-lecia polskiego alpinizmu.
  5. Marek Ciaś, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Były funkcjonariusz Policji, zawodowy ratownik GOPR oraz instruktor Ratownictwa Górskiego GOPR Grupa Podhalańska, instruktor sportu w dyscyplinie wspinaczka skałkowa.
  6. Rafał Zmarz, mgr Edukacji Turystycznej i Promocji Rekreacji WSEZ w Łodzi. Instruktor Ratownictwa Górskiego GOPR oraz zawodowy ratownik górski Grupa Podhalańska.
  7. mgr Jerzy Suchodoła, mgr wychowania fizycznego, Dyrektor Szkoły Górskiej, przez 35 lat szef szkolenia, instruktor i trener sportów walki, alpinistyki, narciarstwa oraz wychowania fizycznego w wojskach powietrzno-desantowych i specjalnych RP, instruktor rekreacji ruchowej w zakresie następujących specjalności: narciarstwo zjazdowe, wspinaczka skałkowa, surwiwal, samoobrona. W Szkole Górskiej pełni funkcję dyrektora i moderatora kursów oraz wykładowcy
  8. mgr Teresa Przybylska – menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania firmami prywatnymi i fundacją, specjalista public relations, organizator i koordynator międzynarodowych kongresów szkoleniowych, doświadczony pedagog, instruktor rekreacji ruchowej w narciarstwie zjazdowym i surwiwalu. W Szkole Górskiej pełni funkcję kierownika i moderatora kursów oraz wykładowcy